Do sněmovny dorazil návrh zákona, kterým chtějí senátoři omezit otevírací dobu obchodů o státních svátcích. Zákaz prodeje by se týkal obchodů s prodejní plochou 200 m2, tedy především supermarketů a obchodních center. Odpůrci zákona se diví: pokud lidé chtějí o svátcích nakupovat, obchodníci chtějí mít otevřeno a zaměstnanci chtějí přijít do práce, proč se do toho má vměšovat stát?

Na pohled jednoduchá otázka v sobě skrývá problém: co přesně znamená "chtít"? Lidé chodí nakupovat o svátcích ne proto, že by chtěli, ale proto, že jindy nemají čas. A zaměstnanci supermarketů jistě netouží trávit Vánoce za kasou, při svém prachbídném platu si však nemohou dovolit práci s příplatkem odmítnout. O svátcích se tak v obchodech potkávají lidé, kteří by nejraději byli někde jinde - kdyby měli na výběr.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.