Pár týdnů před volbami přicházejí Starostové a nezávislí s návrhem zákona na přímou volbu starostů v obcích do jednoho a půl tisíce obyvatel. Určitě skvělé téma pro hnutí napájející se z komunálu. Otázkou spíš je, proč to navrhují pro malé obce, kde něco jako plebiscit už probíhá. A ani se nepokoušejí přijít s přímou volbou pro větší města, kde to silné strany nechtějí dopustit.

V těch nejmenších obcích, kde kandiduje do zastupitelstva třeba jen patnáct uchazečů, se lidé dobře znají a volí své oblíbené nebo alespoň přijatelné Petry či Pavly, jimž vidí do polívky. A toho, kdo získal nejvíc hlasů, zbylí zastupitelé zvolí starostou. Často i proto, že mají své práce nad hlavu a po starostování netouží.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.