Při vyjednávání o podmínkách investice je třeba řadu věcí právně ošetřit. Mezi ty nejdůležitější patří, aby i po několika kolech financování měl původní vlastník ve firmě rozhodující slovo. A to i v případě, že by jeho podíl klesl pod 50 procent.

"Jedna akciová společnost investovala do menšího ,eseróčka' 160 tisíc korun. Nabytý podíl akciovky měl odpovídat 16 hlasům z celkových 30. S vědomím, že disponuje nadpolovičním počtem hlasů, chtěla akciová společnost zvolit na valné hromadě této firmy svého jednatele. Během valné hromady byla ale členovi představenstva akciovky předložena společenská smlouva ,eseróčka', kde bylo odlišně od zákona upraveno, že valná hromada rozhoduje o volbě a odvolání jednatele alespoň dvoutřetinovou většinou hlasů všech společníků, tedy 20 hlasy," popisuje příklad, jak si ohlídat vliv ve firmě, advokát Jiří Hartmann z advokátní kanceláře Hartmann, Jelínek, Fráňa a partneři.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.