Se svými košilemi se prosadili do šatníků českých manažerů a diplomatů. Jejich obchůdek v pražských Dejvicích ale dobře zná i manželka bývalého prezidenta Livia Klausová. Pánské i dámské košile značky Vavi se šijí v malé rodinné firmě v jihočeském Vimperku, kterou v roce 1990 založila dámská krejčová a bývalá šéfka oděvního závodu Šumavan Věra Vávrová společně s manželem Jiřím.

Během podnikání se musela vyrovnat se zaplavením tuzemského trhu čínským zbožím a s krachem textilek, které firmě dodávaly látky. Nyní Vavi postupně přechází pod vedení syna Jiřího. Věra Vávrová ale zvolila netradiční předávací strategii. "Firmu jsme rozdělili na výrobu a obchod. Já mu výrobky vlastně prodávám a sleduji, jak si stojí finančně a jakou má platební morálku. Jednou jsem ho dokonce mohla poslat do konkurzu," říká s nadsázkou podnikatelka, jejíž firma ušije ročně kolem 43 tisíc košil. "Pokud se ve Vimperku výroba nestíhá, šijí se košile pro firemní klientelu i v zahraničí, kde si výrobu osobně kontroluji," říká Vávrová. Na rozhovor přišla společně se synem Jiřím.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.