Tematický a jednací rámec summitu ve Walesu je pochopitelně určen krizí na Ukrajině. Moskva se pokouší zvrátit bezpečnostní poměry v Evropě, alianční státy sousedící s Ruskem se cítí ohroženy, NATO musí na tuto radikální změnu poměrů reagovat.

Ale jak upozornil americký prezident Obama ve svém projevu v Tallinnu, rusko-ukrajinská krize není jediným zdrojem neklidu a nebezpečí. Zájmy USA v Iráku a na Blízkém východě, v širším kontextu i celé NATO a evropskou bezpečnost ohrožuje také Islámský stát (IS). Spojené státy - přestože prezident Obama je v nasazení síly hodně zdrženlivý - se nechaly slyšet, že při řešení této hrozby jsou všechny možnosti na stole. Už to svědčí o tom, že situace je vážná.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.