Současná podoba návrhu zákona o státních úřednících není dobrá. Vytváří uzavřený systém s pochybnou úřednickou zkouškou, absencí generálního ředitelství a malou šancí na výraznější depolitizaci státní správy. Proč ale plakat nad rozlitým mlékem? Místo výčtu nedostatků si dovolíme vládě poradit, co v nastalé šlamastyce dělat.

Pokud chce stát přitáhnout a udržet kvalitní lidi, bude především muset dobře nastavit svou platovou politiku. Nedávný návrh na mírné zvýšení platových tarifů byl krok správným směrem, i když by se nejednalo o systémové řešení. Nové platové tabulky by měly stát na důkladné analýze relevantních oblastí trhu práce. Takovou analýzu jsme zatím neviděli.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.