Domácí měnová politika je aktuálně opředena pavučinou nejistoty. Analytici každý měsíc před zasedáním rady ČNB horečnatě diskutují, zda banka ještě neposune intervenční hladinu, aby tak pomohla růstu inflace. Červnový index spotřebitelských cen totiž mnohé vyděsil, když ukázal úplné zastavení meziročního růstu cen. V červenci pak vykázal růst o pouhé půlprocento. ČNB přitom pravděpodobně očekávala, že v této době už se oslabená koruna více promítne do cen. Spolu s tím přišlo také prodloužení závazku držet režim devizových intervencí hlouběji do roku 2016.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.