Austrálie byla v prosinci 2012 první zemí, kde se zavedlo jednotné balení cigaret. Krabičky tu musí mít stejnou barvu, název značky je napsaný jednoduchým unifikovaným písmem a vepředu je výrazné varování před zdravotními riziky.

Když zákon vstoupil v platnost, ozývaly se tabákové firmy s varováním, že se zvýší prodej nelegálních cigaret a trh zaplaví levné značky. Kritici z oblasti obchodu se obávali, že v souvislosti s tím klesnou tržby trafikám a malým obchodům. Podle vědců publikujících v BMJ Open se ale nic takového nestalo.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.