Novinku ministerstvo školství nezavádí se záměrem ztěžovat dětem balamucení rodičů - tedy aby neúspěšný žák nemohl vyrábět vlastní verzi vysvědčení. Důvodem je, aby při přijímačkách na střední nebo vysokou školu ubylo zdlouhavého papírování. "Od ledna 2015 bude platit vyhláška, která umožní, aby na dokladech o vzdělání byla kolonka pro QR kód s digitálním hodnocením žáka," říká Klára Bílá z ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy. Poprvé se mohou digitální grafiky objevit už na nejbližším přehledu o pololetních známkách.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Právě začínající školní rok přinese na tištěná vysvědčení digitální novinku: v reklamě osvědčené QR kódy, které po naskenovaní chytrým telefonem povedou k údajům o prospěchu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.