Průměrné úrokové sazby u hypoték nebyly nikdy v historii tak nízko jako minulý měsíc. U zástavy nemovitosti do výše 70 procent zástavní hodnoty nemovitosti spadla sazba v průměru na pouhých 2,67 procenta. Ještě před pěti lety přitom byla více než dvojnásobná - v průměru 5,6 procenta. Díky rekordně levným hypotékám je tak pro české rodiny bydlení dostupnější. A to navzdory tomu, že ceny bytů mírně rostou.

Podle propočtů společnosti Golem Finance vydaly tuzemské domácnosti v červenci na splátku hypotéky průměrně 29,8 procenta svého čistého měsíčního příjmu (jedná se o běžnou hypotéku do 70 procent hodnoty nemovitosti, se splatností 20 let a fixací úrokové sazby na pět let). V roce 2009 jim přitom splátka té samé hypotéky ukrojila z příjmu téměř polovinu.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.