Kdyby studenti českých ekonomických vysokých škol mohli po skončení studií nastoupit do banky přesně podle svého výběru, překvapivě by to nebyla žádná z nových bank s mladistvou svěží image a moderně zařízenými designovými pobočkami. Práce snů je pro ně v České národní bance (ČNB), veřejnoprávní měnové instituci s přísně konzervativním vystupováním, která je stará stejně jako Česká republika.

Zjistil to průzkum švédské společnosti Universum provedený ve spolupráci se skupinou Studenta Media, který se v Česku uskutečnil mezi 3143 studenty ekonomických oborů z 39 vysokých škol. Právě bankovnictví je pro mladé ekonomy nejlákavějším oborem - pracovat v bance by chtěla třetina z nich.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Průzkum mezi vysokoškolskými studenty ekonomie zjistil, že důležitější než nástupní plat je pro ně prestiž zaměstnavatele a možnost profesního růstu.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.