Leckdo si asi ještě vybaví vedlejší efekt prvního kola prezidentské volby: paralelně probíhající místní referenda, jež zabránila stavbě předražené radnice v Praze 7 a obřího nákupního střediska v Plzni. Pro jistý typ starostů větších měst, zvyklých proválcovat zastupitelstvem kdejaké megalomanské záměry, byl úspěch aktivistů šokem. A teď se někteří z nich předhánějí v nápadech, jak zabránit uspořádání dalších referend souběžně s komunálními volbami. Když se budou referenda konat jindy, dá se předpokládat nižší účast, takže nebudou závazná.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.