Deset let strávil většinový majitel někdejšího ropného koncernu Jukos Michail Chodorkovskij za mřížemi. A po deseti letech od chvíle, kdy Jukos neprůhlednými machinacemi za souhlasu prezidenta Putina připadl Rosněfti, rozhodl Evropský soud pro lidská práva, že bývalí vlastníci Jukosu mají jako odškodnění dostat 51,6 miliardy dolarů. Částka odpovídá asi devítině ruského státního rozpočtu a představovala by nepříjemný zásah i v dobách prosperity. Natož nyní, kdy je Rusko hlavním aktérem ukrajinské krize a čelí stále tvrdším sankcím i masivnímu odlivu investic.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.