Všichni si byli jisti, že obří, jedenáct metrů vysoký chladič bude fungovat. Přesto si vydechli, když se letos v červenci poprvé bez potíží rozjel. "Bylo úžasné koukat, jak to, co jsme modelovali, najednou žije v reálu," vypráví Jiří Rozbroj, čerstvý absolvent doktorského studia na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě Ostrava.

Šnekové dopravníky partikulárních - nebo jednodušeji, ale méně přesně sypkých - hmot byly tématem jeho disertační práce. Nebylo proto divu, že když se výrobce dopravníků, firma DSD Dostál obrátila na univerzitní laboratoř sypkých hmot s prosbou o pomoc, připadl zajímavý úkol hlavně právě jemu.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.