O desítky až stovky milionů korun přichází stát každý rok kvůli tomu, že nedokáže důsledně zdanit řidiče taxi. "Podle našeho odhadu se jedná ročně o částku pěti miliard korun, kterou neumíme zdanit," řekl náměstek ministra dopravy Martin Žák.

Nezdaněné tržby taxikářů mají svůj původ v možnosti vynulovat taxametr, a tím i vymazat záznam o jízdě. Tuto funkci umožňuje okolo devadesáti procent provozovaných taxametrů v Česku. V nejbližší době se proto na taxikáře zaměří berní úředníci. Dosud totiž stát nemá přesný přehled, jak taxikáři svoje příjmy daní.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.