Před více než měsícem zamítlo zastupitelství jihočeských Vodňan čtyřmiliardovou investici rakouské firmy Holzindustrie Schweighofer do výstavby nové pily. A její jednatel Jürgen Bergner v prvním komentáři tohoto rozhodnutí nešetří kritikou českého prostředí, které podle něj příchodu nových investic příliš nepřeje.

Za hlavní příčinu neúspěchu označil pro HN obavu z výsledků komunálních voleb, které u nás proběhnou letos na podzim. "Starosta byl při rozhodování pravděpodobně politicky motivován, když v něm zohlednil výsledek neplatného referenda," uvedl Bergner. Dodal, že současná politická situace v Česku investorům příliš nepřeje. Na jednu stranu všichni volají po nových pracovních příležitostech a prosperitě, na stranu druhou podle něj málokdo najde odvahu ohrozit při hlasování o tak rozsáhlém projektu vlastní politické ambice.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.