V době své největší slávy byla globalizace podmanivým příběhem, který jsme si vyprávěli o budoucnosti. Svět je vzájemně propojený, a proto nejen bohatne, ale je i stále mírumilovnější. Díky technologiím mezinárodního kapitalismu - outsourcingu, insourcingu, offshoringu - budou nejen světové firmy ziskovější, ale lidé se stanou méně nesnášenlivými. Budeme hrát šachy přes internet s Indy, a tím se jim začneme více podobat. Budeme nakupovat software z Číny, a proto s Číňany nikdy nepůjdeme do války. A co je ještě lepší, jakmile spolu začnou obchodovat Indie a Čína, nepůjdou spolu do války ani ony.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.