Nevypadla v pátečních Hospodářských novinách z hlavního titulku nějaká slova? Neměl znít spíš "Malé dluhy se nebudou vymáhat prostřednictvím advokátních továrníků, kteří se nezvednou z křesla za méně než pět litrů"?

Něco o tom vím, vymáhání malých dluhů je část mé práce v Psychiatrické nemocnici Bohnice. Máme nejtěžší dlužníky v zemi. Černí pasažéři nebo klienti operátorů jsou oproti nim zdraví lidé, kteří mají pravidelný příjem i stálou adresu - tomu říkáte problém? Minulá politická většina nám nařídila vybírat od pacientů regulační poplatky; nynější většina prosadila jejich zrušení (čímž se mimochodem podíl obsazených lůžek v naší nemocnici skokem zvýšil na 97 %). Ale obě většiny trvají na tom, že jako státní nemocnice musíme tyto pohledávky nad 1000 korun dodnes vymáhat - jinak porušíme zákon o majetku státu. Když jsem proto před rokem nastoupil, rozhodnutí č. 1 bylo: Neprodáme naše pacienty vymahačským agenturám ani na ně nenajmeme advokáty.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.