Téměř dva roky trvají jednání o prodeji většinového podílu ve společnosti Veletrhy Brno mezi majoritním vlastníkem Messe Düsseldorf a radnicí moravské metropole. Poté, co německá firma oznámila záměr prodat svých 61 procent akcií, celá záležitost jakoby usnula. Vedení brněnského výstaviště tak už dva roky neví, komu bude patřit, a jeho představitelé se k situaci nesmí vyjadřovat.

Pro koncern Messe Düsseldorf, jednoho z největších provozovatelů veletrhů na světě, je nyní atraktivnější asijský trh než střední a východní Evropa. Oproti Brnu vidí jako výnosnější například byznys v Šanghaji, kde má rovněž majetkovou účast.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.