Dění v Gaze a na Ukrajině poutá tolik zájmu, že se občas přehlíží řádění Orbána v Maďarsku. Jeho poměrně nedávný projev však na sebe strhl zaslouženou pozornost. Viktor Orbán se vymezil proti ideji liberálního státu a načrtl směr nového Maďarska k již pozapomenutému nacionalismu s prvky fašismu. Když nevíte jak dál, uplácejte modly z minulosti.

Každé revoluční vyprávění je postaveno na odmítnutí současnosti i nedávné minulosti, mytizaci dávné historie, kterou si již nikdo nepamatuje, a vytvoření budoucího ideálu, kdy to bude konečně stát za to. Doplňkem jsou viníci (menšiny, intelektuálové, aktivisti, politici, cizinci...) a nevinní – indiferentní masa slušných a dobrých lidí.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
Newsletter

Týden v komentářích HN

Máte zájem o informace v širších souvislostech?

Zadejte Vaši e-mailovou adresu a každý pátek dopoledne od nás dostanete výběr komentářů, které se během týdne objevily na stránkách Hospodářských novin. Těšit se můžete na komentáře Petra Honzejka, předního ekonoma Tomáše Sedláčka, kardiologa Josefa Veselky a dalších. Výběr pro vás připravuje šéfeditor iHNed.cz Jan Kubita.

Přihlášením se k odběru newsletteru souhlasíte se zpracováním osobních údajů a zasíláním obchodních sdělení, více informací ZDE. Z odběru se můžete kdykoli odhlásit.

Přihlásit se k odběru