Lidé, kteří si spoří na stáří přes investiční životní pojištění a chtěli by svoje peníze vybrat krátce po uzavření smlouvy, bývají dnes nemile překvapeni. Pokud totiž smlouvu vypovědí dřív než po dvou letech od podpisu, nedostanou od pojišťovny ani korunu, a to i v případě, že jí naposílali desetitisíce korun. Mohlo by se to ale změnit. Klienti by mohli dostat od pojišťovny alespoň část peněz zpět.

Usilují o to dvě organizace, které sdružují největší sítě společností finančního zprostředkování. Jde o Unii společností finančního zprostředkování a poradenství (USF) a Asociaci finančních poradců a zprostředkovatelů (AFIZ). Změnu jdoucí na úkor pojišťoven se snaží prosadit v rámci připomínkového řízení k chystané novele pojišťovacího zákona. Ministerstvo financí by ji mělo předložit vládě do září. Změny by mohly začít platit v červenci 2015.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.