Není nikdo jako Morrissey. Když se před deseti lety triumfálně vrátil v plné síle na hudební scénu s deskou You Are The Quarry, publikum fascinovaně naslouchalo písním, ve kterých ublížený a věčně nedoceněný narcista spějící k padesátce s vtipem a nadhledem glosoval vlastní hudební snažení.

"Nesměj se tatínkovu hlasu, zamlada mu něco uvízlo v krku," nabádal mladší generaci posluchačů, která nezažila slávu jeho manchesterských The Smiths v osmdesátých letech. Okamžitě se stal stadionovou senzací. Vyzrál v moderní podobu satirického Oscara Wildea, obklopen mladistvou kapelou s vizáží a nekompromisním tahem motorkářského gangu, přirozeně zaujal místo britské národní pamětihodnosti.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.