Od počátku polistopadového směřování naší společnosti a ekonomiky směrem k volnému trhu se potýkáme se sníženou mírou etického a morálního rozměru v ekonomických záležitostech. Aktuálním příkladem je institucionalizace pojmu RPSN - tedy celkových nákladů na úvěr - do české legislativy. Původně byla tato povinnost vyvolána snahou o ochranu méně finančně gramotných, obvykle i sociálně slabých klientů, především proti poskytovatelům "žraločích" půjček. Nejsem si jist, zda tento cíl byl splněn, čeho ale bylo dosaženo, jsou různé sekundární účinky, které celý problém posouvají do jiné polohy.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.