Když se začteme do zprávy think-tanku CASE, který oficiálně počítá daňové úniky pro Evropskou komisi, těžko nepropadnout chmurám. Podvody s DPH v Česku během roku 2012 narostly o 15 miliard - na 90 miliard korun. Proto je namístě pokusit se změnit naši filozofii pohledu na daně. Neměnit sazby jako v minulosti, ale soustředit se jednoduše na to, jak daně vybrat. Jenže jak to udělat, když se v Česku tolik krade a ustálil se názor, že normální je daně neplatit? První možnost je načerpat zkušenosti z okolních států. Z národohospodářského hlediska je dobrou inspirací Německo, které se pyšní unikátní trojkombinací - nezvyšuje daně, má vyrovnaný rozpočet a nezaměstnanost na minimu. To vše proto, že umí daně vybírat, nezvyšuje daňovou kvótu, a nenutí tak firmy propouštět.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.