Dočasné umístění pavilonu v Kensingtonských zahradách, blízko známého Hyde parku, je už delší dobu považováno ve městě na Temži za plnohodnotnou součást letní scény, jakýsi neopakovatelný a veskrze originální společenský prostor. Za čtrnáct let existence se do tohoto zajímavého projektu zapojila celá plejáda slavných architektů, například Zaha Hadid, Frank Gehry, Oscar Niemeyer a řada dalších. Každý ze zúčastněných přitom přistoupil ke stavbě odlišným způsobem. Všichni však dostali stejné zadání: pavilon musí být navržen jako flexibilní multifunkční prostor s kavárnou a životností 3 měsíce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

  • Londýnská galerie Serpentine každoročně pověřuje jednoho ze světových architektů úkolem, aby postavil na trávníku před její budovou zahradní pavilon. Ne ovšem jen tak ledajaký... Originální stavba má balancovat na pomezí užité architektury a umělecké instalace. Tento rok kurátoři zadali prestižní zakázku Smiljanu Radićovi.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.