Vlastní byt si koupil teprve před sedmi lety a po Praze jezdí tramvají, protože nemá ani vlastní auto. Libor Winkler ani zdaleka nepůsobí jako jeden z nejbohatších Čechů. Předseda představenstva společnosti RSJ, která se zabývá algoritmickým obchodováním na burze, připomíná spíše roztržitého vědce. Dojem přitom není daleko od pravdy. Původní profesí zemědělský inženýr dlouhá léta studoval pohyb vody v přírodě a k akciím a kapitálovým trhům se dostal vlastně náhodou. Dnes spoluvlastní firmu, která je spojena hlavně s excentrickým miliardářem Karlem Janečkem a patří k největším světovým vysokorychlostním obchodníkům s deriváty, tedy investičními nástroji odvozenými od ceny akcií, ropy nebo třeba pšenice.

Zatím jste si přečetli méně než 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.