Výše investice korejské společnosti Hyundai Mobis do výstavby závodu v Mošnově dosáhne čtyř miliard korun. Oznámil to včera ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek. Hyundai Mobis postaví v Mošnově na Novojičínsku závod na výrobu světlometů a vytvoří tak 935 nových pracovních míst.

"Náklady pro investiční pobídky dosáhnou 2,6 miliardy korun," uvedl dále Mládek. Státní podpora podle něj dosáhne částky 131 milionů korun. Investor také dostane slevu na dani z příjmu po dobu 10 po sobě jdoucích zdaňovacích období. Celková podpora státu pokryje nově maximálně 25 procent nákladů, jak ukládají nová pravidla Evropské komise.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.