Zní dost neuvěřitelně: Generál z Česka, jehož vrcholní představitelé odmítají jednotky Severoatlantické aliance na českém území, má šanci stát se předsedou Vojenského výboru NATO a velet náčelníkům generálních štábů aliance. Pokud její špičky skutečně odsouhlasí do svého čela náčelníka české armády Petra Pavla, určitě se tak nestane kvůli bezpečnostní osvícenosti našich politiků.

Co vlastně předurčilo naděje, aby Pavel stanul na vrcholu NATO, k jehož zničení byl cvičen jako výsadkář socialistické armády? Roli sehrály jazykové a diplomatické schopnosti. Ale hlavně jeho působení v aliančních misích, hlavně v bývalé Jugoslávii. Právě zde velel jednotce, jež úspěšně evakuovala odříznuté francouzské vojáky, kteří se ocitli pod kulometnou palbou Chorvatů. Takové činy se nezapomínají.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.