Není nic provinčnějšího než falešná světovost, píše umělec a kurátor Václav Magid v textu pro mezinárodní výstavu nazvanou L'Europe des Artistes, která začne 17. září v Oslu. Projekt, který představí osm evropských uměleckých scén, má být opakem povrchních přehlídek univerzálního stylu, na které Magid naráží ve své eseji. Česko bude mezi zastoupenými zeměmi jediným státem z bývalého východního bloku. Nejmladší generaci umělců představí po boku tvůrců z Anglie, Belgie, Francie, Německa, Norska, Portugalska a Švýcarska.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.