Před jakoukoli další diskusí o tragédii letu číslo 17 společnosti Malaysia Airlines, je důležité jasně předeslat jednu zásadní věc: zřícení tohoto letadla je důsledkem ruské invaze na východní Ukrajinu, tedy operace záměrně koncipované tak, aby vytvářela právní, politický a vojenský chaos. Nebýt tohoto chaosu, raketa země-vzduch by na civilní letadlo nikdy nebyla vypálena.

Ruská vláda od počátku nevysílala na Ukrajinu pravidelné vojáky. Místo toho tam přesouvala ruské žoldnéře a operativce bezpečnostních služeb, jako jsou Igor Strelkov - vrchní velitel v Doněcku a plukovník ruské tajné policie, který bojoval v obou čečenských válkách - a Vladimir Antjufejev, doněcký "vicepremiér", jenž stál v roce 1991 v čele pokusu lotyšské KGB o svržení nezávislé lotyšské vlády. S pomocí místních hrdlořezů oblehli tito agenti ruských bezpečnostních složek policejní služebny, vládní úřady a další symboly politické autority, aby delegitimizovali ukrajinský stát.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.