Na volební plakát sociálních demokratů s hrabivým pařátem církevního preláta natahujícím se po restitučním měšci se nedá zapomenout. Odpudivější propaganda tady nebyla od komunistických dob. Zřejmě i proto církev odmítá požadavek ČSSD na snížení uzákoněných náhrad za vyvlastněný majetek. A tak sociální demokraté přišli s další záludností: novelou zákona, která ruší dotace na provoz církevních škol.

Škrty, které by měly postihnout nejen církevní, ale i soukromé školy, ministr Marcel Chládek zdůvodňuje tím, že státním školám platí provoz jejich zřizovatel, tedy obec nebo kraj. Proč by totéž neměl činit i zřizovatel nestátních škol, ptá se Chládek.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.