Rozvoj zanedbaného území v okolí smíchovského nádraží v Praze brzdila léta stavební uzávěra. Na konci května ale pražští zastupitelé schválili změnu územního plánu týkající se tohoto území, a developer Sekyra Group tak po letech čekání na potřebná povolení může projekt nové čtvrti zhruba za 10 miliard korun dále rozvíjet. Právě tato společnost má ve zmíněné lokalitě právo na odkup pozemků od Českých drah.

"Naše domněnka byla, že územní plán by v případě Smíchova měl být změněn během tří až čtyř let. Reálně to trvalo sedm a půl roku, to mi přijde skutečně nepřiměřené. To jsme si nedokázali představit asi ani v černých snech," říká Leoš Anderle, ředitel developmentu ve společnosti Sekyra Group. Teď je možné 21hektarové území ohraničené ulicemi Ostrovského, Nádražní, Dobříšská, Radlická a nadjezdem ulice Na Zlíchově zastavět. Železniční sklady a část kolejiště tak mají nahradit administrativní budovy, byty, obchody, školy a školky, ale i veřejná prostranství jako nová náměstí, pěší zóna a park.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.