Kdo chce vidět, jak dobře se dá v Česku kšeftovat s chudobou, nechť si zajde na film režiséra Petra Václava Cesta ven. Mezi nejsilnější patří scéna, kdy se majitel zavšivené romské ubytovny s tupou agresivitou pase na bezmoci nájemníků, nacpaných do malých kamrlíků se špinavými, plesnivými zdmi. Autentické a syrové záběry z filmu o mladé romské ženě Žanetě, jež svádí svůj marný boj o důstojnou existenci, tak jen připomenou, s jakým zpožděním přichází do parlamentu novela zákona o hmotné nouzi, jež by takové "podnikání" s chudobou měla zastavit.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.