Na konci srpna 2008 Moskva porazila v pětidenní válce Gruzii a mohla slavit. Nálada ale rozhodně veselá nebyla a místo oslav se uskutečnilo mimořádné zasedání ruské rady bezpečnosti. Velitelé totiž věděli, že ruská armáda opět zvítězila jen díky masivní převaze v počtech vojáků a těžké techniky. Problémy byly jinak prakticky všude.

Armádní vysílačky v hornatém terénu nefungovaly, z deseti bezpilotních průzkumných letounů se podařilo vzlétnout pouze třem. Důstojníci mezi sebou komunikovali přes gruzínské mobilní operátory a používali vlastní GPS navigátory, armádní mapy byly totiž nepoužitelné.

Podle některých údajů až čtvrtina těžké techniky trpěla poruchami a kvůli nefungující komunikaci tři z šesti letadel, která Rusko v konfliktu ztratilo, sestřelily vlastní jednotky.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.