V hledáčku amerických firem se opět ocitá Česká republika. Nejprve oznámil záměr postavit u Stříbra továrnu na výrobu kancelářského nábytku za 650 milionů korun americký výrobce nábytku Steelcase. Teď plánuje přesun výroby z Německa do České republiky další americká firma Franklin Electric vyrábějící ponorná čerpadla.

Tento týden vedení firmy schválilo uzavření továrny v německém Wittlichu a přesun výroby do Brna. V Německu zůstane pouze vedení společnosti a distribuční centrum pro Evropu. Továrna ve Wittlichu v současné době zaměstnává okolo dvou set pracovníků, jejichž místa by měla být převedena do Brna.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.