V Česku je 730 tisíc domácností, které vychovávají dvě a více dětí. Od příštího roku jim všem stoupnou příjmy - vláda Bohuslava Sobotky schválila daňový balíček, na kterém nejvíc vydělají právě početnější rodiny. A pak také senioři, především ti aktivnější. "Necháváme více peněz rodinám s dětmi a důchodcům. V návrhu rozpočtu na příští rok už s těmito daňovými dárky počítáme," říká premiér.

Například rodině se třemi dětmi zůstane každý měsíc díky vyšším slevám na druhé a další vyživované dítě o pět set korun víc než dnes. Ročně půjde o šest tisíc korun. Pracující důchodci zase dostanou zpět pětadvacetitisícovou roční slevu na dani z příjmu, o niž přišli po škrtech vlády Petra Nečase v roce 2013.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.