Kniha čtyřiatřicetiletého amerického vojáka a básníka Kevina Powerse by se mohla místo Žlutí ptáci jmenovat Na arabské frontě prach. Názvem by se pochopitelně naráželo na Remarqua a jeho schopnost načrtnout bestii válku z pocitů těch, kteří hrají se smrtí v předních liniích "ententýky, dva špalíky" a přitom se jim zoufale nechce umírat pro vlast ani pro cokoliv jiného.

Kevin Powers, stejně jako hrdina jeho knihy, podepsal někdy ve dvaceti letech s armádou kontrakt. Pracovní smlouvu. Za výplatu se budeš cvičit a po výcviku budeš připraven na vojenskou akci podle rozkazů svých nadřízených. A tak se vojín John Bartle, 21 let, ocitne v roce 2004 v iráckém městě Al Tafar. Spolu s ostatními sleduje s přivřenýma očima tu divnou zemi, kde se ho budou snažit zabít. Takhle to chtěl? Proč vlastně vstupoval do armády? Co si potřeboval dokázat?

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.