Poté co v jihočínském městě Šen-čen elektromobily zavinily smrt 64 osob a dalších 233 zranily, byly jednoduše zakázány. Problém s "neslyšitelnými auty" zašel tak daleko, že se jimi začala zabývat i Evropská unie, byť přesné statistiky o počtech obětí takových nehod zatím v Evropě neexistují. V Bruselu už ale pracují na předpisech, které automobilkám mají stanovit, že auto při jízdě bude vydávat výstražné zvuky - a jak hlasité budou muset být. Stejné potíže řeší ve Spojených státech, kde plánují, aby v ulicích do roku 2015 jezdil až milion elektromobilů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.