Psal se rok 2004 a student třetího ročníku informatiky na Vysoké škole báňské - Technické univerzitě v Ostravě se rozhodl, že začne podnikat. Během deseti následujících let se za areálem technické univerzity odehrál malý "americký sen".

"Naštěstí jsem začínal v době, kdy startoval také Vědecko-technologický park Ostrava, jinak by moje podnikání skončilo stejně rychle, jako začalo," usmívá se dnes Jiří Kubica. Tehdy prý byl typický ajťák, kluk se silnými brejličkami, který pořád seděl u počítače a o reálném světě nevěděl zhola nic. Když po něm ve Vědecko-technologickém parku (VTPO) tenkrát chtěli nějaký podnikatelský záměr, finanční plán nebo s ním řešili účetnictví, vůbec nechápal, o čem je řeč. Nejprve opravoval počítače, zajišťoval správu sítí, vyráběl webové stránky.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.