U kaňonu řeky Zrmanja se před lety na koních proháněl slavný náčelník Apačů Vinnetou doprovázený věrným Old Shatterhandem. A nyní se do oblasti Jasenice na sever od Zadaru opět vrátí.

Právě tady se Chorvaté chystají postavit zábavní park Vinnetouland – chtějí tak využít neklesajícího zájmu tisíců turistů, kteří i nyní navštěvují místa, kde se natáčel třeba souboj mezi Old Shatterhandem a náčelníkem Inču-čunou nebo kde stávalo indiánské „pueblo“.

Projekt Vinnetouland nedávno schválila záhřebská vláda, která jej zařadila mezi významné počiny pro rozvoj cestovního ruchu. O výstavbě podobného parku se přitom uvažovalo už více než deset let.

„Pokud půjde všechno hladce, tak by stavební práce mohly začít už za rok. A první hosté by zábavní park Vinnetouland mohli navštívit již v roce 2016,“ vypočítal pro chorvatský deník Večernji list starosta Jasenice Martin Baričević. Současně dodal, že za projektem z velké části stojí němečtí investoři. Celkové náklady dosáhnou osmi milionů eur, tedy v přepočtu 220 milionů korun.

Jak tvrdí chorvatský tisk, park bude postaven v duchu samotného Vinnetoua, tedy co nejšetrněji k přírodě. Bude zahrnovat jak indiánskou, tak i westernovou vesnici se salonem a stáda koní i bizonů. A nad tím vším bude bdít místní šerif. Nejprve bude park lákat návštěvníky jen na jeden den, později ale nabídne návštěvníkům i možnost přenocování. Park by měl být otevřen šest měsíců v roce a pracovat v něm bude asi 40 lidí.

Zatím jste si přečetli 50 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.
reklama