Americká společnost Tesla Motors se rozhodla uvolnit patenty na výrobu elektromobilů. Toto přelomové rozhodnutí přitom není motivováno jen snahou pomoci planetě Zemi od emisí, jak o tom rád mluví šéf automobilky Elon Musk. Chce tím totiž podpořit i výstavbu vlastní distribuční sítě a zajistit odbyt svojí budoucí gigatovárně na baterie.

Nejde ani tak o to, aby svět zaplavily více nebo méně zdařilé napodobeniny Tesly, ale Muskovi došlo, že sama se svojí výrobní kapacitou není schopna vyrobit dost elektromobilů na to, aby nějakým zásadnějším způsobem ovlivnila světové emise CO2. Skutečnost, že se každý rok vyrobí něco okolo sta milionů aut se spalovacími motory, a fakt, že automobilky nepostupují v zavádění elektrických technologií dostatečně rychle, ho přiměly odtajnit know-how potenciální konkurenci. Šéf Tesly doufá, že tímto rozhodnutím přispěje k rozvoji elektromobility v globálním měřítku. "Věříme, že Tesla, ostatní výrobci elektromobilů a celý svět budou mít prospěch ze společného vývoje technologické platformy," uvedl Musk.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.