Jak si vzít s sebou domů kousek Indie? přemýšleli už od počátku 17. století obchodníci a vojáci, kteří ve jménu vznešeného krále Jakuba I. navazovali obchodní vztahy s Indií. Jak rostla rozloha indických kolonií, rostl i počet Britů, kteří do nich směřovali za bohatstvím a slávou. S sebou domů si kromě jiného vozili i zálibu v indické kuchyni. Zašlo to až tak daleko, že původně indické kari (curry) - tedy zeleninu či maso v husté kořeněné omáčce - dnes ve Velké Británii zcela oficiálně označují za své národní jídlo.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.