Blíží se první krok ke zpřísnění prodeje investičního životního pojištění. Prodejci budou muset lidi nově informovat, kolik za pojistku dají celkem na poplatcích – což se zatím neděje. Touto změnou chce stát více chránit klienty před nekalými praktikami zprostředkovatelů.

Češi totiž většinou vůbec netuší, že součástí ceny pojistky je i vysoká provize prodejci, kterou platí klient – a že na ni jdou všechny jejich peníze, které pojišťovně pošlou až za celé první dva roky. Prodejci na to lidi neupozorňují, a naopak je obvykle nutí k rychlým změnám pojišťovny. Pak se stává, že všechny peníze, které klient zaplatil, jdou právě na odměnu prodejci.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.