Válečné barvy na tvářích, kérky po těle a úderné přezdívky místo dívčích jmen. To je roller derby. Show, která původně vznikla ve 30. letech minulého století v Americe k pobavení publika a k radosti divokých amazonek, které se na kolečkových bruslích snažily všemi způsoby zničit soupeřky stejně vyzbrojené. Dnes je roller derby sportem se vším všudy, který dávno překonal oceán a zabydlel se i na starém kontinentu. Má pevná pravidla, takže škrcení, podrážení nohou a tahání za vlasy lze už považovat za dávnou minulost. Z volného stylu podobajícího se boji o přežití se stal adrenalinový, kontaktní sport pro dívky a ženy. Pravda, lehce svérázné, které netouží být jen vhodným doplňkem ke sporáku a pletacím jehlicím.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.