Rezignace šéfa Grantové agentury České republiky Petra Matějů přišla pozdě, leč přece. Oprávněné kritiky z různých stran bylo na české poměry dost. Rektoři vysokých škol od března požadovali, aby vedení vyvodilo osobní odpovědnost z nestandardních zásahů do výběrového řízení, ombudsman upozorňoval na diskriminační nastavení soutěží. Na jednu stranu je pravda, že Petr Matějů jako šéf instituce financující základní výzkum provedl několik změn správným směrem: pochopil, že se věda neobejde bez managementu a mezinárodních zkušeností. Nicméně jako by zapomněl na svoji profesi sociologa a nechápal svoji roli uvnitř fungování akademické obce.

Pokračování textu je k dispozici pouze pro platící čtenáře

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.