Životní příběh evangelického pastora Dietricha Bonhoeffera, který vypráví právě vydaná kniha německé teoložky Renate Windové, je od jisté chvíle příběhem opozic. Křesťan proti všem. Proti nacismu i proti většině křesťanů Německa. Je to i souboj pacifismu s myšlenkou, že někdo to vraždící hitlerovské monstrum musí zastavit. A že kázáními to nepůjde.

Z obálky knihy, která nese podtitul Křesťan v opozici, se dívá kreslířem Pavlem Reisenauerem vyvedený světec v saku a kravatě. Slušňák. Kladný hrdina střední třídy. Vzdělanec z dobré rodiny profesora psychiatrie. Dětství prožité ve "starých dobrých časech" ještě před první světovou válkou.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.