Bukurešťská tržiště byla častým místem, kam se v 18. a 19. století uchylovali cestující. Svou architekturou i stylem života připomínala karavansaraje – orientální hostince u hlavních tras, které byly v 18. a 19. století oblíbené v osmanské říši i mimo ni.

Bukurešť byla tehdy křižovatkou mezi Východem a Západem, a tak sem přicházeli cestovatelé z rumunských provincií, ale také ze Srbska, Bulharska či Německa. "Tržiště přispívala k rozvoji města, neboť cizí i rumunští kupci sem přinášeli myšlenky nové architektury, které se projevily zejména na průčelích domů," uvádí historička umění Cezara Mucenicová.

Stavby zahrnovaly většinou stáj pro koně, obchody v přízemí a pokoje v prvním patře. Pozvolna se proměnily v pohodlné hotely.

Zatím jste si přečetli 20 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.