Skupina PPF zveřejnila povinnou nabídku převzetí všem vlastníkům akcií Telefóniky CR. Nabídková cena je 295,15 Kč a využít ji lze do konce června. Prodat tedy akcie O2, či nikoliv? V PPF jistě nejsou nadšení z toho, že dle zákona o nabídkách převzetí musí drobným akcionářům nabízet stejnou cenu za akcii, jako zaplatili Španělům za majoritu, tedy včetně jisté prémie za kontrolní podíl. Tuto prémii odhaduji na 10 až 20 %. I proto mi připadá škoda nevyužít možnosti akcie nyní prodat a získat tuto prémii také jako menšinový akcionář.

Zatím jste si přečetli 40 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.