Hlavní poradce premiéra Vladimír Špidla navrhl vládě, že by se ujal nefunkční Rady pro udržitelný rozvoj, za kterou odpovídá ministerstvo životního prostředí. "Česku dnes chybí jasné dlouhodobé vize. Z této rady by se proto mohlo stát jakési centrum strategického uvažování," popsal svůj záměr Špidla.

V sedmadvacetičlenné skupině dnes zasedá – alespoň formálně – několik ministrů, vědců, odborníků na dopravu či odborářů. Podle Špidlova návrhu rada měla nově přejít přímo pod premiéra, přičemž on sám, jakožto šéf premiérových poradců, by její práci koordinoval.

Rada by tak navázala na známější Národní ekonomickou radu vlády (NERV), která přestala fungovat s pádem vlády Petra Nečase. "Rada by převzala práci NERV, který by oficiálně ukončil činnost," potvrdil Špidla. Oproti předešlému NERV by tu však byl podstatný rozdíl. „Rada pro udržitelný rozvoj by se nesoustředila jenom na ekonomiku, ale stejnou váhu by přikládala také tématu životního prostředí nebo sociálním věcem,“ dodává.

O Špidlově návrhu má vláda rozhodovat během června.

Zatím jste si přečetli 30 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.