Počátkem roku 1946 se začaly plnit chlapecké sny. S projektem Diana odstartoval vesmírný závod. Letectvo Spojených států amerických představilo první nadzvukový letoun Bell XS-1. A komiksový detektiv Dick Tracy se na stránkách Chicago Tribune pochlubil hodinkami s vysílačkou.

Jediný, kdo tehdy odmítl do vlaku směr budoucnost naskočit, byl svět módy. Harper's Bazaar oslavoval New Look francouzského couturiera Christiana Diora, který sice vrátil vysokému krejčovství někdejší slávu, inspirovaný byl však spíš než mužem na měsíci návrhářovou matkou.

O téměř 70 let později jsou to paradoxně právě odborníci oděvního průmyslu, od kterých si velké technologické společnosti slibují, že jim odemknou bránu k nové éře takzvaných wearable technologies neboli nositelné elektroniky. Tedy trhu, o němž analytici společnosti Credit Suisse soudí, že se v následujících třech až pěti letech zdesetinásobí na 50 miliard dolarů.

Zatím jste si přečetli 10 % textu. Pokračování je k dispozici pouze pro platící čtenáře.

Předplatitelé mají i řadu dalších výhod: nezobrazují se jim reklamy, mohou odemknout obsah kamarádům nebo prohlížet archiv.

Proč ji potřebujeme?

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě. Zároveň vám založíme uživatelský účet, abyste se mohli k článku kdykoli vrátit a nemuseli jej platit znovu. Pokud již u nás účet máte, přihlaste se.

Potřebujeme e-mailovou adresu, na kterou pošleme potvrzení o platbě.

Pokračováním nákupu berete na vědomí, že společnost Economia, a.s. bude zpracovávat vaše osobní údaje v souladu se Zásadami ochrany osobních údajů.

Vyberte si způsob platby kliknutím na požadovanou ikonu:

Platba kartou

Rychlá online platba

Připravujeme platbu, vyčkejte prosím.
Platbu nelze provést. Opakujte prosím akci později.